III edycja Olimpiady wiedzy o biznesie i innowacjach

Data publikacji: 8 lutego 2019 r.
Poleć znajomemu
III edycja Olimpiady wiedzy o biznesie i innowacjach

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi i Grupa Wydawnicza Oświata organizują  III edycję ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o biznesie i innowacjach. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Rejestracja do konkursu trwa jedynie do 20 lutego!

Zakres tematyczny olimpiady

III edycja Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach obejmuje tematykę z kilku dziedzin, związanych z życiem gospodarczym: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samorządność, przedsiębiorczość i innowacyjność.

Głównym celem Olimpiady jest rozpowszechnianie wiedzy z szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, którzy staną przed trudnym  wyborem drogi zawodowej. Zachęcanie do zdobycia wiedzy o biznesie i innowacjach ale także nabycie niezbędnych praktycznych umiejętności. Celem jest również wskazanie możliwości pracy, rozwoju na rynku krajowym, rozwinięcie umiejętności pracy w zespole i rozwiązywania problemów.

Zgłoszenie udziału

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie http://olimpiada.org.pl/index.php/registration

Więcej informacji o olimpiadzie można znaleźć na stronie http://olimpiada.org.pl/ Z kolei regulamin konkursu został umieszczony na stronie http://olimpiada.org.pl/index.php/main/regulamin_6.

Zmiany, zmiany ...

Zasady rejestracji uległy zmianie w porównaniu z poprzednią edycją.

  • Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą internetową - jak już wskazano - poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej Olimpiady: http://olimpiada.org.pl/index.php/registration

  • Nauczyciel rejestruje siebie oraz tym samym szkołę.

  • Uczeń rejestruje się sam wybierając odpowiednią dla niego szkołę (zarejestrowaną uprzednio przez nauczyciela zgłaszającego).

  • Co w przypadku, gdy uczeń jest niepełnoletni? Ucznia rejestruje rodzic.

  • Co jeśli z jednej szkoły zgłasza się więcej niż jeden nauczyciel? Automatycznie tworzone są grupy dla każdej szkoły - tak, by uczniowie zgłaszający się z danej szkoły, mogli zarejestrować się do odpowiedniej grupy (zgłaszanej wcześniej przez nauczyciela).

  • Jakie zatem zaszły zmiany? brak rejestracji w formie papierowej, brak rejestracji uczniów za pomocą plików csv, brak konieczności przesyłania dodatkowych zgód w formie papierowej - wszystko odbywa się elektronicznie.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel