Internetowy pakiet edukacyjny "Jan Karski i jego czasy"

Data publikacji: 16 kwietnia 2012 r.
Poleć znajomemu

Dnia 18 kwietnia 2012 r. o godz. 12.00 w Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35 w Warszawie odbędzie się prezentacja interdyscyplinarnego pakietu edukacyjnego „Jan Karski i jego czasy”.

Warsztaty dla nauczycieli

Nurt edukacyjny programu „Jan Karski. Niedokończona misja” ma na celu popularyzację postaci Jana Karskiego poprzez włączenie lekcji o nim do programów szkół polskich oraz polonijnych. W ramach tego projektu organizowane są warsztaty dla nauczycieli (w 2010 r. zorganizowane już były w Nowym Jorku i w Toronto) oraz konkurs na scenariusz lekcji multimedialnej o Janie Karskim przygotowany przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce we współpracy z Działem Edukacyjnym Muzeum Historii Polski.

W pakiecie  będzie można znaleźć zarówno materiały źródłowe, w tym dokumenty, zdjęcia i uzupełniające - fragmenty książki „Tajne państwo” Jan Karskiego, jak i gotowe propozycje scenariuszy lekcji multimedialnych z wykorzystaniem materiałów dostępnych w pakiecie.

Pakiet powstał dzięki wsparciu Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel