Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka reaktywowała po ośmiu latach przerwy Kampanię „Zły dotyk". II edycję Kampanii 13 maja zainaugurowała konferencja prasowa, podczas której organizatorzy zaprezentowali wyniki badań wiktymizacji dzieci i młodzieży w Polsce, m.in. wykorzystywania seksualnego. Kampania potrwa do końca tego roku.
Akcja pod hasłem „Dzieci skrzywdzone przez zły dotyk chcą stać się niewidoczne” jest skierowana głównie do rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów. Jej celem jest edukacja w zakresie możliwości ochrony najmłodszych i pomocy dzieciom, które doświadczyły wykorzystywania.
Zarówno rodzice, jak i profesjonaliści znajdą na nim informacje - również w formie e-learningu - jak diagnozować problem, jak mu zapobiegać i jak wspierać dziecko, które doświadczyło przemocy seksualnej. Strona zawiera także zakładkę skierowaną tylko do najmłodszych, na której umieszczone są m.in. porady, gdzie szukać pomocy.
Wydany został:
Pomimo wzrostu poziomu społecznej świadomości istnienia problemu, praktyka pomocy dzieciom pokazuje, że jest on nadal powszechny. Terapeuta z Fundacji Dzieci Niczyje - Jolanta Zmarzlik podkreśla, że według różnych szacunków to zjawisko dotyczy co siódmego dziecka. Najczęściej krzywdzone są dzieci w wieku 8 - 12 lat.
Źródło informacji:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń