Konkurs dla uczniów: Ambasador Szkolnej Wynalazczości

Data publikacji: 9 maja 2018 r.
Poleć znajomemu
Konkurs dla uczniów: Ambasador Szkolnej Wynalazczości

Uczniowie w wieku 7-14 lat mogą wziąć udział w V edycji konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości”. Zgłoszenia można przesyłać do 18 maja 2018 r.

Dwie kategorie: wynalazki oraz gry

Celem konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości” jest kształtowanie kreatywności oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnej, zaangażowanej postawy młodego naukowca-wynalazcy. Inicjatywa jest okazją do realizacji twórczych pomysłów i konstruowania nowych rozwiązań.

Do konkursu można zgłaszać projekty w dwóch kategoriach:

  • wynalazki lub inne rozwiązania techniczne (w tym ulepszenia już istniejących narzędzi, np.: łopatki do piaskownicy, ołówka, grzebienia, spełniające wymogi funkcjonalności i przedstawione w formie wykonanego ręcznie prototypu).
  • gry planszowe lub komputerowe (z zastosowaniem Kodu, Scratch MIT lub dowolnego innego programu).
Zwycięzcy zostaną wyłonieni w kategoriach wiekowych: 7-10 oraz 11-14 lat. Finał konkursu odbędzie się 9 czerwca br. w siedzibie Urzędu Patentowego w Warszawie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Urzędu Patentowego https://www.uprp.pl/ambasador-szkolnej-wynalazczosci/Menu09,791,28,index,pl/

Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Patentowy oraz Polska Akademia Dzieci.

Źródło:

  • strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej
Słowa kluczowe:
konkursy dla szkół

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel