Lekcja ZUS w Twojej szkole

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 15 maja 2014 r.
Poleć znajomemu

Już 169 szkół i 235 nauczycieli z całej Polski bierze udział w akcji „Lekcje z ZUS”. Z lekcji o systemie ubezpieczeń społecznych skorzysta ponad 10,5 tys. uczniów. Szkoły zainteresowane wzięciem udziału w projekcie ZUS i Ministerstwa Pracy, mogą jeszcze zgłaszać swój udział.

Program „Lekcje z ZUS” to cztery moduły przygotowane przez ekspertów systemu ubezpieczeń społecznych oraz nauczycieli metodyków. Jego celem jest budowa świadomości społecznej młodych Polaków i pokazanie, jak poruszać się w systemie ubezpieczeń społecznych. ZUS zapewnia bezpłatne materiały dydaktyczne i wsparcie merytoryczne.

Informacje o konkursie oraz wszystkie materiały dostępne są na stronie www.zus.pl/lekcjezzus. W ramach projektu przeszkolono również nauczycieli biorących udział w pilotażowym programie. Nauczyciele mogą liczyć na wsparcie rzecznika prasowego najbliższego oddziału ZUS.
Lista uczestników programu pilotażowego nie jest zamknięta. Każda szkoła, która zainteresowana jest programem, może jeszcze wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres [email protected] lub kontaktując się z najbliższym rzecznikiem prasowym ZUS.

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel