Lekcje prawa także z prokuratorem

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 7 października 2013 r.
Poleć znajomemu

Prokuratura Generalna przystąpiła do realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości od prawie 3 lat programu lekcji prawa. Program ma na celu promowanie edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych.

Szkoły ponadgimnazjalne mogą zgłosić się do programu i zapewnić uczniom bezpłatne lekcje prawa

Program edukacji prawnej realizowany jest poprzez prowadzenie wykładów/lekcji z zakresu prawa, w szkołach ponadgimnazjalnych które zgłosiły chęć uczestniczenia w programie. Celem programu edukacji prawnej jest przede wszystkim poszerzenie świadomości prawnej młodzieży, zapoznanie jej z zasadami porządku prawnego oraz przekazanie jej praktycznej wiedzy prawniczej. Prokurator Generalny zobowiązał się do gromadzenia i przekazywania Ministrowi Sprawiedliwości list swoich przedstawicieli na terenie kraju, którzy zgłosili chęć poprowadzenia wykładów/lekcji w ramach programu edukacji prawnej na danym terenie, jak również do współpracy w przygotowaniu bazy propozycji tematyki wykładów/lekcji. Prokuratorzy poprowadzą lekcje pro bono.

Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl) działa specjalna zakładka „EDUKACJA PRAWNA” (http://ms.gov.pl/pl/edukacja-prawna/), gdzie szkoły wypełniając formularz aplikacyjny mogą zgłaszać się do programu organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości spotkań edukacji prawnej. Program jest bezpłatny.

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl).
Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel