Lekcje wychowawcze o prawach pacjenta – dla szkół podstawowych

Data publikacji: 5 września 2016 r.
Poleć znajomemu
Lekcje wychowawcze o prawach pacjenta – dla szkół podstawowych

Rzecznik Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotował dla uczniów szkół podstawowych lekcje wychowawcze na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce. Dyrektorzy placówek mogą również zamówić lekcje tematyczne, przeprowadzane w szkołach przez ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta. Poznaj szczegóły!

Co zawierają materiały

Materiały dydaktyczne, dedykowane nauczycielom prowadzącym lekcje w szkołach podstawowych zostały, przygotowane dla klas I–III oraz dla klas IV–VI. W skład zestawów wchodzi:

  • scenariusz zajęć edukacyjnych dla danej grupy wiekowej (składają się na niego pogadanki, zadania, krzyżówki, quizy oraz prezentacja),
  • informator dla prowadzącego zajęcia.
Materiały dydaktyczne są dostępne dla szkół po zalogowaniu się na specjalnej platformie na stronie Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Dodatkowe materiały – w formie upominków dla szkoły

W scenariuszu wykorzystano fragmenty książki Grzegorza Kasdepki „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”, której pomysłodawcą był Rzecznik Praw Pacjenta oraz Rzecznik Praw Dziecka. W materiałach zamieszczono także Kartę Praw Dziecka Pacjenta, opracowaną przez obie instytucje. 

Każda ze szkół, która skorzysta z rozwiązania przygotowanego przez Rzecznika Praw Pacjenta, otrzyma pocztą dodatkowe materiały – upominki: książki i audiobooki „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel