MEN tworzy interaktywną mapę szkół zawodowych

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 11 grudnia 2014 r.
Poleć znajomemu

Resort edukacji zwrócił się do dyrektorów publicznych zasadniczych szkół zawodowych dla młodzieży i publicznych techników dla młodzieży z prośbą o wypełnienie ankiety, które pozwolą na stworzenie interaktywnej mapy szkół zawodowych w Polsce. Dzięki niej uczniowie i ich rodzice uzyskają dostęp do informacji o placówkach prowadzących kształcenie zawodowe w ich najbliższym otoczeniu. Ankietę można wypełnić między 8 a 16 grudnia 2014 r.

Ankiety zostały zamieszczone w strefie dla zalogowanych na stronie Systemu Informacji Oświatowej. Będą dostępne dla dyrektorów pomiędzy 8 a 16 grudnia br. Poprzez wypełnienie ankiety dyrektorzy poinformują m.in. w jakich zawodach ich szkoła planuje rozpoczęcie kształcenia. Odpowiedzą także na pytania dotyczące m.in. zakresu współpracy z pracodawcami, a także w jaki sposób w ich szkole realizowane jest kształcenie praktyczne.

Rok szkolny 2014/2015 decyzją minister edukacji narodowej jest Rokiem Szkoły Zawodowców.

Źródło:

Słowa kluczowe:
szkoła zawodowa

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel