Metoda Gier Diagnostyczno-Symulacyjnych (MGDS)

Data publikacji: 11 maja 2015 r.
Poleć znajomemu
Metoda Gier Diagnostyczno-Symulacyjnych (MGDS)
Dokument archiwalny

MGDS to innowacyjna metoda pozwalająca rozpoznać predyspozycje, zainteresowania zawodowe i umiejętności przedsiębiorcze uczniów powyżej 18 roku życia za pomocą specjalnie opracowanych gier społecznych.

Podstawą MGDS jest symulacja różnych sytuacji z życia zawodowego, wyzwań i wymagań, z jakimi spotyka się osoba konstruująca swoją karierę zawodową. Gry pomagają odkryć potencjał zawodowy każdego uczestnika, jak również wskazać właściwy kierunek rozwoju kariery.

Metoda została opracowana przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne oraz Agencję Analiz i Doradztwa Personalnego PSG w ramach projektu „Od diagnozy do działania!”. Gry zostały stworzone w oparciu o teorię konstrukcji kariery Marka Savickasa.

Proces przygotowania gry jest łatwy. Do przeprowadzenia gier nie są potrzebne żadne dodatkowe rekwizyty czy umiejętności. Wystarczy odwiedzić stronę www.metodagier.pl, wybrać scenariusz i wydrukować odpowiednie załączniki. Warto dodać, że do każdej z gier dołączone są także autorskie narzędzia diagnostyczne, znormalizowane oraz sprawdzone pod kątem trafności i rzetelności. 18 skal do autodiagnozy może być stosowanych zarówno podczas gry, jak i niezależnie od niej.

Szczegółowe informacje o szkoleniach, konferencjach i Metodzie Gier Dydaktyczno-Symulacyjnych dostępne na stronie: www.metodagier.pl

Lider projektu: Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne

ul. Fordońska 120, 85-739 Bydgoszcz,

tel./faks (52) 345 36 74,  e-mail: [email protected]

Partner: Agencja Analiz i Doradztwa Personalnego

Psychological Solutions Group

ul. Gdańska 105/4, 85-022 Bydgoszcz

tel./fax (52) 584 86 46, e-mail: [email protected]

Projekt „Od diagnozy do działania!” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Człowiek - najlepsza inwestycja.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel