Międzynarodowa konferencja - "Zaburzenia językowe dziecka w kontekście wielojęzyczności"

Wioleta Szczygielska

Wioleta Szczygielska

Data publikacji: 15 marca 2013 r.
Poleć znajomemu

Jeszcze przez niewiele ponad dwa tygodnie można zarejestrować się na konferencję "Zaburzenia językowe u dzieci w kontekście wielojęzyczności". Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 kwietnia.

Jeszcze przez niewiele ponad dwa tygodnie można zarejestrować się na konferencję "Zaburzenia językowe u dzieci w kontekście wielojęzyczności". Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 kwietnia.

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w dniach 27-29 maja 2013 roku. Poświęcona będzie przedstawieniu wyników badań międzynarodowego projektu COST Action IS0804, zrzeszającego psychologów i językoznawców z ponad 36 krajów.

Głównym zadaniem Akcji COST jest stworzenie podstawowych narzędzi do badania dzieci dwujęzycznych w celu wypracowania międzyjęzykowych norm diagnostycznych.  Rozwój językowy u takich dzieci przebiega inaczej niż u jednojęzycznych. Różnice w przyswajaniu języka pomiędzy dziećmi z jednej i drugiej grupy mogą więc niejednokrotnie prowadzić do wniosku, że dzieci dwujęzyczne rozwijają się nieprawidłowo. Zdarza się, że specjaliści zajmujący się rozwojem języka u dzieci przypisują im, niesłusznie, specyficzne zaburzenie językowe - SLI (Specific Language Impairment). Na konferencji w Krakowie w 2013 roku ogłoszone zostaną wyniki całego międzynarodowego projektu Akcji COST IS0804.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo będzie możliwe po zarejestrowaniu i otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia przez organizatorów.

Konferencja organizowana jest przez Instytut Psychologii UJ, Instytut Badań Edukacyjnych oraz Wydział Psychologii UW. Została objęta honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Wszelkie pytania odnośnie konferencji można kierować pod adres: [email protected]

Źródło:

Ministerstwo Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl)

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel