Międzynarodowy konkurs projektów badawczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Tomasz Osuch

Data publikacji: 8 lutego 2013 r.
Poleć znajomemu

Od 22 lutego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie projektów badawczych w dziedzinie fizyki biologii i chemii. Autorzy najlepszych projektów będą mieli okazję zaprezentować je na wystawie w Istambule.

Od 22 lutego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie projektów badawczych w dziedzinie fizyki biologii i chemii. Autorzy najlepszych projektów będą mieli okazję zaprezentować je na wystawie w Istambule.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie projektów badawczych organizowanym przez MEF - instytucję edukacyjną z siedzibą w Turcji. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dotyczy projektów badawczych w dziedzinie fizyki, chemii i biologii.

Każdy uczeń może wziąć udział w konkursie w zakresie jednego projektu. Projekt może być przygotowany przez jednego ucznia lub grupę (maksymalnie dwóch uczniów i jeden nauczyciel). Nagrody będą przyznane projektowi bez względu na liczbę osób zaangażowanych w jego realizację.

Formularze aplikacyjne wraz z załącznikami po ich zatwierdzeniu przez dyrekcję szkoły należy przesłać na adres [email protected] w terminie do 22 lutego 2013 r. Formularze aplikacyjne przesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Wystawa wybranych projektów odbędzie się w kwietniu 2013 r. w Istambule. MEF zajmuje się zaopatrzeniem w odpowiedni sprzęt do wystawienia projektów jak również pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas pobytu w Istambule. Koszty podróży opłacane są przez uczestników konkursu.

Atrakcyjne nagrody!

Za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkursie przyznawane są nagrody pieniężne odpowiednio 1 400 $ (nagroda dla ucznia), 1 400 $ (nagroda dla nauczyciela), 1 200 $ (nagroda dla ucznia), 1 200 $ (nagroda dla nauczyciela), 1 100 $ (nagroda dla ucznia), 1 100 $ (nagroda dla nauczyciela). Przyznawane są również: wyróżnienie (po 900 $ dla ucznia i nauczyciela) oraz nagroda specjalna jury (po 650 $ dla ucznia i nauczyciela).

Szczegółowe informacje w języku angielskim dotyczące konkursu (m. in. sposób przygotowania projektu, przykłady projektów, formularze aplikacyjne) można uzyskać pod adresem elektronicznym [email protected] , tel. 0212 287 69 00, fax: 0212 287 46 79. Informacje na stronie internetowej www.mef.k12.tr dostępne są wyłącznie w języku tureckim.


Źródło informacji:

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel