Nabór szkół do programu „Owoce i warzywa w szkole”

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 12 września 2016 r.
Poleć znajomemu
Nabór szkół do programu „Owoce i warzywa w szkole”

Rusza nabór szkół podstawowych do programu „Owoce i warzywa w szkole”. W tym roku szkolnym zmieniły się zasady przystąpienia do programu – wystarczy tylko zawarcie umowy szkoły z jednym z zatwierdzonych przez Agencję Rynku Rolnego dostawców. Sprawdź, do kiedy można składać wnioski.

Niewielkie zmiany w programie

W tym roku szkolnym, chcąc skorzystać z programu, nie trzeba już wcześniej zgłaszać szkoły poprzez Agencję Rynku Rolnego. Informację o przystąpieniu szkoły do programu przekazuje dostawca za pomocą podpisanej umowy, którą jest zobowiązany złożyć w Oddziale Terenowym ARR (właściwym ze względu na siedzibę dostawcy) do:

  • 22 września 2016 r. – w przypadku uczestnictwa w programie w I semestrze roku szkolnego 2016/2017,
  • 13 stycznia 2017 r. – w przypadku uczestnictwa w programie w II semestrze roku szkolnego 2016/2017.
Placówki, które chcą samodzielnie organizować dostawy owoców i warzyw muszą uzyskać zatwierdzenie i złożyć oświadczenie o liczbie dzieci uczestniczących w programie do 22 września 2016 r. (na dostawy w I semestrze) lub 12 stycznia 2017 (na dostawy w II semestrze).

Kto może wziąć udział w programie

W programie „owoce i warzywa w szkole” mogą uczestniczyć dzieci:

  • uczęszczające do klas I-III szkół podstawowych oraz
  • „zerówek” zorganizowanych w szkołach podstawowych.

Dzieci będą otrzymywały 2-3 razy w tygodniu, przez 10 tygodni w semestrze, porcje owocowo-warzywne. Ponadto obowiązkowym elementem programu jest edukowanie o zdrowych nawykach żywieniowych.

Dostawy owoców i warzyw do szkół w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczną się od 3 października br.

Do kiedy należy wypełnić ankietę za zeszły rok

Agencja Rynku Rolnego przypomina również, że szkoły podstawowe uczestniczące w programie „Owoce i warzywa w szkole” w zeszłym roku szkolnym, powinny złożyć Ankiety dotyczącej działań towarzyszących o charakterze edukacyjnym w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Ankietę należy przesłać do właściwego miejscowo OT ARR w terminie do 30 września 2016 r. 

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel