Od 2 października pierwsze dostawy owoców, warzyw i mleka z „Programu dla szkół”

Data publikacji: 26 września 2017 r.
Poleć znajomemu
Od 2 października pierwsze dostawy owoców, warzyw i mleka z „Programu dla szkół”

Dotychczas funkcjonowały w szkołach 2 programy „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Od roku szkolnego 2017/2018 zostały one połączone w jeden „Program dla szkół” przewidujący dostarczanie do placówek zarówno owoców, warzyw, jak i mleka. Sprawdzamy, co się zmieniło!

Skąd zmiany w programie

Przygotowanie nowych podstaw prawnych dostarczania do szkół owoców, warzyw i mleka wynika z likwidacji od 1 września 2017 r. odpowiadającej za to Agencji Rynku Rolnego.  Dotychczasowe kompetencje ARR dotyczące realizacji programu dla szkół „Mleko w szkole” oraz „Warzywa i owoce w szkole” od 1 września znajdują się w kompetencjach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, choć będzie to realizować jako zadanie delegowane Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Mniej uczniów objętych nowym programem

Nowy program obejmuje tylko uczniów szkół podstawowych z klas I-V. Uczniowie gimnazjów i przedszkoli oraz uczniowie klas 0, VI i VII szkół podstawowych nie są objęci programem. Dotychczas program „Mleko w szkole” obejmował większą liczbę uczniów, bo dotyczył klas I-VI, tak więc w tym roku szkolnym mniej dzieci spożyje w szkole produkty mleczne.

Pierwsze dostawy owoców, warzyw i przetworów mlecznych mają się zacząć 2 października br.
  • Rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 4 września 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 1713).

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel