Ogólnopolska Noc Bibliotek - „Groza nie czytać”

Data publikacji: 28 maja 2015 r.
Poleć znajomemu
Ogólnopolska Noc Bibliotek - „Groza nie czytać”

30 maja 2015 roku odbędzie się  I krajowe wydanie Nocy Bibliotek pod hasłem „Groza nie czytać”. Do akcji mogą zgłaszać się wszystkie chętne biblioteki. Jest to okazja do poszerzenia grona czytelników oraz zaprezentowania swojej edukacyjno-kulturalnej oferty.

Cała Polska Czyta Dzieciom

W dniach 30 maja - 6 czerwca 2015 roku w ponad 3270 miastach i miejscowościach, odbędzie się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Po raz pierwszy w ramach tego wydarzenia w sobotę 30 maja odbędzie się „Noc bibliotek”, której przewodnim hasłem będzie: „Groza nie czytać”. Jak do tej pory swój udział w akcji zgłosiło ponad 400 bibliotek publicznych i szkolnych.

Każda biblioteka biorąca udział w akcji „Noc Bibliotek” uzyska bezpłatny dostęp do filmu animowanego dla dzieci „Sekret Eleonory” oraz będzie miała możliwość zorganizowania projekcji dla czytelników przez cały tydzień trwania Tygodnia Czytania Dzieciom.

Biblioteki chętne do wzięcia udziału w „Nocy bibliotek” mogą zgłaszać się za pomocą formularza dostępnego na oficjalnej stronie tego wydarzenia.

Spotkanie inauguracyjne Nocy Bibliotek odbędzie się 30 maja o godzinie 17:20 w Bibliotece Narodowej. Składać się ono będzie z dwóch części:

I część programu:

  • godz. 17.20 - otwarta projekcja filmu animowanego dla dzieci „Sekret Eleonory”
  • godz. 19.00 - wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. wszyscy goście Inauguracji zaproszeni zostaną do LOKOMOTYWY Juliana Tuwima, które tradycyjnie rozpoczyna Tydzień Czytania Dzieciom.
II część programu
  • godz. 20.30 - spotkania autorskie, maraton czytelniczy opowiadań grozy, prezentacja zbiorów POLONY.

 

Podczas Nocy Bibliotek trwać będzie również zbiórka książek dla bibliotek więziennych i szpitali w ramach akcji „Przynieś książkę do biblioteki”.

Źródło:

Opracowanie:

 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel