Operon 45 – multimedialny warsztat pracy nauczyciela

Data publikacji: 22 maja 2020 r.
Poleć znajomemu
Operon 45 – multimedialny warsztat pracy nauczyciela

Wydawnictwo Operon przygotowało wygodne i użyteczne narzędzie dla nauczycieli poszukujących nowoczesnych rozwiązań multimedialnych. Operon 45 to aplikacja zawierająca obszerną bazę multimedialnych materiałów uzupełniających treści podręcznikowe. Wystarczy jedno kliknięcie na smartfonie, by prowadzenie lekcji było łatwiejsze i ciekawsze.

Wydawnictwo konsultowało swoje rozwiązania z nauczycielami. Dzięki temu powstał system, który w ciekawy, a jednocześnie prosty sposób umożliwia szybkie przygotowanie się do zajęć, uzupełnia atrakcyjnymi treściami tradycyjną naukę z podręczników i jest inspirującą propozycją dla uczniów. Treści w aplikacji Operon 45 są tak dobrane i zaprojektowane, by odpowiadały możliwościom percepcyjnym młodych ludzi i poprawiały ich zaangażowanie podczas lekcji.

Dzięki intuicyjnej nawigacji wyszukiwanie potrzebnych materiałów jest łatwe i szybkie, a specjalnie opracowane scenariusze lekcji pomagają w wygodnym wyszukiwaniu dodatkowych materiałów multimedialnych najlepiej pasujących do tematu. Scenariusze bardzo ułatwiają przygotowywanie się do lekcji, minimalizują konieczność noszenia ze sobą papierowych podręczników, a także tworzenia i drukowania własnych pomocy naukowych. Dzięki aplikacji do lekcji można się przygotować w dowolnym miejscu, w podróży, a nawet podczas przerwy między lekcjami. Nauczyciel sam decyduje, jak prowadzić zajęcia – czy tradycyjnie, używając podręcznika, czy za pomocą aplikacji.

Do zarządzania materiałami zebranymi w aplikacji Operon 45 służy własny telefon komórkowy. Jednym kliknięciem można uruchomić i wygasić wyświetlane uczniom materiały multimedialne. Z aplikacji można korzystać nawet chodząc po klasie. Testujący aplikację nauczyciele docenili możliwość uruchamiania multimediów bez konieczności pozostawania przy biurku, uznając, że ułatwia im to zapanowanie nad uwagą uczniów. Plansze, prezentacje, grafiki i fotografie można przedstawiać na różnych nośnikach, takich jak tablice multimedialne, rzutniki, telewizory czy monitory, bez konieczności dostępu do internetu.

Aplikację Operon 45 można pobrać bezpłatnie, bezpośrednio z Google Play lub wchodząc na strony Wydawnictwa Operon, gdzie znajdują się dodatkowe informacje o Mobilnej lekcji z Operonem. Nauczyciele, którzy zdecydują się uczyć z podręczników Wydawnictwa Operon, otrzymają pełny dostęp do funkcji aplikacji, aktualizacji i pomocy technicznej.

Po ściągnięciu aplikacji wybieramy przedmiot, a następnie interesujący nas podręcznik. Ciekawym dodatkiem jest dostęp do scenariuszy lekcji na godziny wychowawcze, które ułatwiają wychowawcom przeprowadzenie ciekawych, nieszablonowych zajęć.

Aplikacja Operon 45 jest integralną częścią Mobilnej lekcji z Operonem, która wspiera nauczycieli w efektywnym wykorzystywaniu różnych sposobów nauczania, proponując podręczniki uzupełnione nowoczesnymi materiałami multimedialnymi. Dzięki wygodnym rozwiązaniom można wybrać taki sposób pracy na lekcji, by była ona atrakcyjna i ciekawa.

Ogłoszenie płatne

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel