„Program dla szkół”, czyli owoce, warzywa i mleko w II semestrze

Data publikacji: 16 stycznia 2018 r.
Poleć znajomemu
„Program dla szkół”, czyli owoce, warzywa i mleko w II semestrze

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe oraz dostawców do wzięcia udziału w „Programie dla szkół” w II semestrze roku szkolnego 2017/2018. W II semestrze dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne przez 10 wybranych tygodni.

Promowanie zdrowej diety

Program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach. W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I-V szkoły podstawowej. Szkoła podstawowa, która będzie chciała uczestniczyć w programie może skorzystać z usług zatwierdzonego dostawcy poprzez zawarcie umowy na dostawy owoców i warzyw lub mleka i produktów mlecznych. Szkoła może zawrzeć umowy na dostawy produktów z tym samym dostawcą lub z dwoma różnymi dostawcami.

Informacja o łącznej liczbie porcji owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych otrzymywanych przez dziecko w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 w ramach programu zostanie opublikowana przez KOWR do 25 stycznia 2018 r.
Warunki uczestnictwa w programie oraz wykaz dostawców znajduje się na stronie: http://www.kowr.gov.pl/programy-dla-szkol

Źródło:

  • Strona internetowa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa: www.kowr.gov.pl

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel