Razem nam po drodze, czyli polsko-norweski konkurs edukacyjny dla uczniów

Data publikacji: 20 lutego 2018 r.
Poleć znajomemu
Razem nam po drodze, czyli polsko-norweski konkurs edukacyjny dla uczniów

Co łączy Polskę i Norwegię? Wspólna historia, tradycja, kultura, nauka a może ważne miejsca? Tropem norweskich śladów w Polsce będą podążali uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wezmą udział w konkursie edukacyjnym „Na tropie” organizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

  

W polskiej historii i kulturze nie brakuje wątków związanych z tym skandynawskim krajem. Świętosława, córka Mieszka I, która poślubiła norweskiego króla; bitwa pod Narwikiem; wpływ Chopina na twórczość Tellefsena czy współczesna scena jazzowa to tylko nieliczne przykłady przeplatających się relacji Polski i Norwegii. Zadaniem uczniów będzie odszukanie i zaprezentowanie podobnych aspektów.

„Na tropie” to konkurs organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach Funduszy norweskich i EOG 2009-2014 skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Ma on zwiększać ich kompetencje oraz służyć bilateralnej wymianie doświadczeń. Uczniowie, pracujący w 7-osobowych zespołach wraz z opiekunem, będą mieli za zadanie zaprezentowanie wybranego przez siebie polsko-norweskiego wątku w formie anglojęzycznego wideo. Zgłoszenia konkursowe będą oceniane przez ekspertów pod kątem wartości merytorycznej i kreatywnej.

Zadanie, choć niełatwe, jest warte zachodu! Każdy z członków trzech zwycięskich zespołów otrzyma voucher na zakup sprzętu sportowego (o wysokości odpowiednio 700, 500 i 300 zł za I, II i III miejsce). Dodatkowo, każda ze szkół reprezentowana przez zwycięski zespół otrzyma również bon podarunkowy w wysokości 3 000 zł na zakup sprzętu sportowego. W ramach nagrody, zwycięzcy wezmą także udział w wizycie studyjnej w Warszawie i spotkają się z norweskimi rówieśnikami.

Jak wziąć udział w konkursie?

Rejestracji zespołu może dokonać opiekun, dyrektor szkoły lub inny pracownik danej placówki oświatowej za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.konkursnatropie.pl. Znajduje się tam również dokładny regulamin konkursu „Na tropie” i aktualności. Termin rejestracji i nadsyłania zgłoszeń mija 7 marca 2018 roku.

Zachęcamy również do odwiedzania strony konkursu na Facebooku www.facebook.com/konkursnatropie/, gdzie oprócz informacji o projekcie można także znaleźć mnóstwo inspiracji do stworzenia pracy konkursowej, a także ciekawostek na temat obu krajów.

Konkurs edukacyjny finansowany ze środków pochodzących z Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w ramach Funduszy norweskich i EOG

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel