Rówieśnicy promują bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych

Data publikacji: 31 maja 2012 r.
Poleć znajomemu

Dnia 29 maja 2012 r. w Biurze Rzecznika Praw Dziecka odbyła się premiera filmu "Kidmobile", dotyczącego bezpieczeństwa w sieci telefonii komórkowej. Projekt edukacyjny, w którym wzięli udział m.in. Tamara Arciuch, Jerzy Zelnik i Tomasz Bednarek, przygotowała Fundacja Kidprotect.pl i Polska Telefonia Cyfrowa. Patronem honorowym projektu jest Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Projekt realizowany jest w ramach Rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym „Razem bezpieczniej“ oraz w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

Nauka bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych

„Bardzo się cieszę, że Fundacja Kidprotect.pl kolejny raz podejmuje bardzo ważny problem, dotyczący najmłodszych” - mówił Rzecznik Praw Dziecka podczas konferencji prasowej. Szczególnie w Roku Janusza Korczaka ważne jest zaakcentowanie, że młodzi ludzie mogą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość, że mogą rozwiązywać problemy dotyczące ich samych, rówieśników czy też ich najbliższych”.

Założenia projektu edukacyjnego „Kidmobile” przedstawił podczas konferencji Jakub Śpiewak, Prezes Fundacji Kidprotect.pl. „Rodzice chętnie kupują dzieciom telefon, jednak często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie nieostrożne korzystanie z komórki - mówił.My dorośli odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych dzieci, również w świecie komórek i Internetu. Chcemy przekonać rodziców i nauczycieli, że nauka bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych to dzisiaj konieczność, na którą nie można żałować czasu” - podkreślił Jakub Śpiewak.

Konkurs: profilaktyka rówieśnicza dotycząca promowania bezpieczeństwa mobilnego

W ramach projektu, z myślą o szkołach i organizacjach pozarządowych, opracowano konkurs grantowy. Tematem konkursu są działania z zakresu profilaktyki rówieśniczej, związane z promowaniem bezpieczeństwa mobilnego w szkołach. Regulamin oraz wniosek konkursowy dostępne są na stronie internetowej projektu.

Elementem projektu jest film fabularny „Kidmobile”, przedstawiający historię rodziny, w której dzieci i dorośli doświadczają jak poważne zagrożenia niesie za sobą brak rozsądku w korzystaniu z telefonu komórkowego i mobilnego internetu. Bohaterowie podpowiadają w jaki sposób poradzić sobie w przypadku problemów.

Film dostępny jest na stronie programu www.kidmobile.pl.

Źródło informacji:

  • Strona internetowa RPD

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel