Spotkanie minister z rodzicami sześciolatków

Data publikacji: 21 maja 2012 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Dnia 18 maja odbyło się spotkanie minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas w Kielcach i Bliczy z rodzicami posyłającymi swoje sześcioletnie dzieci do szkoły. W szkole w Bilczy sześciolatki uczą się w osobnej klasie. Minister, podczas spotkania podkreślała, że dzięki obniżeniu wieku szkolnego dzieci mają szansę na lepszy rozwój.

Więcej czasu na przygotowanie szkół

Obowiązek szkolny obejmie wszystkie sześciolatki od roku szkolnego 2014/15. Dzięki zmianom w ustawie o systemie oświaty i przesunięciu reformy o dwa lata, rodzice, nauczyciele oraz organy prowadzące szkoły będą mogli lepiej przygotować szkoły na przyjęcie najmłodszych dzieci. Jak podkreśliła minister Krystyna Szumilas już teraz sześciolatki uczą się w ponad 90. proc. szkół zarówno w pierwszych klasach, jak i oddziałach zerowych.

Ogólnopolska akcja informacyjna na temat pozytywnych zmian w polskich szkołach

Aby przybliżyć rodzicom zalety wcześniejszej edukacji szkolnej, Ministerstwo Edukacji Narodowej zainicjowało ogólnopolską akcję informacyjną, której celem jest informowanie o pozytywnych zmianach w polskich szkołach.

Wydane zostały, między innymi, ulotki i plakaty oraz utworzona została strona internetowa, na której rodzice mogą znaleźć, na przykład, porównanie umiejętności jakich rozwijanie sześciolatek kontynuowałby w przedszkolu z nową wiedzą jaką może nabyć w szkole.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel