Startują XXIII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO

Data publikacji: 31 marca 2017 r.
Poleć znajomemu
Startują XXIII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO

W ten weekend Ciechanów będzie gościł ponad 600 uzdolnionych, młodych pływaków z całej Polski. Podczas trzydniowych zawodów uczniowie będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych. Sportowe emocje gwarantowane!

Zabawa w duchu koleżeństwa i zdrowej sportowej rywalizacji rozpocznie się już w piątek 31 marca i potrwa do niedzieli 2 kwietnia. W tym czasie młodzi pływacy rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych i pięciu stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym, dowolnym oraz zmiennym. Przed nimi straty indywidualne oraz sztafety.  Uczniowie pokonają łącznie długość niemal 80 kilometrów, czyli dystans dzielący Warszawę od Ciechanowa! Na zwycięską drużynę klasyfikacji generalnej czeka szczególny puchar Zawodów.

Ogólnopolskie Zawody  w Pływaniu Szkół STO to jedna z największych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Wśród licznych zawodników można spotkać m. in. młodych medalistów i multimedalistów mistrzostw Polski, którzy conajmniej od kilku lat cały swój wolny czas poświęcają pływackiej pasji. Zapraszamy szczególnie do śledzenia zmagań finałowych, które odbywać będą się w niedzielę w godzinach 9.00 - 14.00 na pływalni miejskiej „U-Ciecha” MOSiR w Ciechanowie ul. 17 Stycznia 60B.

Organizatorami zawodów są: Samodzielne Koło Terenowe Nr 76 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ciechanowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.

O STO:

Społeczne Towarzystwo Oświatowe istnieje od 1987 roku, a najstarsze szkoły STO działają od roku 1989. Mamy już 25 lat doświadczeń w prowadzeniu szkół, które niezmiennie cieszą się dobrą sławą. Na początku szturmem zdobyły sympatię uczniów i uznanie rodziców, dziś –zachowując sympatię i uznanie – przyciągają także swoją renomą i tradycją. STO prowadzi ponad 150 szkół, w których uczy się ok. 13 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób.

Kontakt dla mediów:

Basia Man

Biuro Prasowe  STO

tel. 883 304 433

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel