Świat bez Głodu - przyłącz się do kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 7 października 2014 r.
Poleć znajomemu

16 października przypada Światowy dzień Żywności i Walki z Głodem. To dobra okazja, by włączyć szkołę w walkę o to, by dla każdego człowieka na świecie starczyło żywności, bo choć dostęp do niej jest prawem człowieka, co 8 mieszkaniec ziemi nie ma dostępu do wystarczającej ilości pożywienia, aby zaspokoić fizyczny głód oraz prowadzić aktywne życie społeczne i zawodowe.

Zaangażuj swoją szkołę w kampanię Świat bez Głodu!

Na przyczyny głodu składa się wiele czynników, między innymi wojny, katastrofy naturalne, zmiany klimatyczne wywołujące susze i powodzie, słabo rozwinięte rolnictwo i chroniczne ubóstwo, a także dyskryminujące najbiedniejsze społeczeństwa reguły rynkowe oraz zawłaszczanie ziemi.  Nie powinno nas to jednak skłaniać do pesymizmu i bezczynności lecz mobilizować do działania. Przykładem pozytywnej akcji może być przystąpienie do kampanii edukacyjnej Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez głodu”.

Jeśli Twoja szkoła również marzy o świecie bez głodu, zapraszamy do przystąpienia do kampanii Polskiej akcji Humanitarnej - Świat bez Głodu.

Dzięki niej uczniowie:

  • dowiedzą się jak wygląda dostęp do żywności w  krajach globalnego Południa,
  • zgłębia powiązania głodu z innymi problemami globalnymi,
  • będą mogli wesprzeć projekty żywnościowe prowadzone przez PAH.
Zrozumienie globalnych współzależności to klucz do zrozumienia świata i naszego wpływu na życie innych osób. Dzięki materiałom i wsparciu PAH, możecie przybliżyć uczniom tę wiedzę i pokazać, że wspólnie możemy zmieniać świat.

Aby włączyć się do Kampanii Świat bez głodu:

  • Odwiedź stronę kampanii i zamów bezpłatne materiały edukacyjne oraz promocyjne;
  • Zorganizuj akcję informacyjną, przeprowadź zajęcia włączając jak największą liczbę uczniów;
  • Dodatkowo możesz wesprzeć projekty żywnościowe  PAH poprzez zakup gadżetów lub organizację zbiórki w szkole.
Szczegóły na www.pah.org.pl/kampanieedukacyjne.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel