Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - czyli jaka?

Data publikacji: 4 września 2020 r.
Poleć znajomemu
Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - czyli jaka?

Szkoła dbająca o zdrowie psychiczne to szkoła, która nie boi się szukać nowoczesnych rozwiązań i edukować w każdym temacie, zwiększając umiejętności swoje, jak i swoich podopiecznych. To szkoła, która dzięki swojemu zaangażowaniu ma wpływ na pozytywne funkcjonowanie każdego dnia. Jak to zrobić przy ograniczonych środkach finansowych? Wsparcie można uzyskać dzięki Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej.

Instytut Edukacji Pozytywnej od 6 lat działa na rzecz promocji nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych dotyczących dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W tym celu co rok dzięki działaniom Fundacji powstają zarówno bezpłatne narzędzia pracy dla szkół, jak i co roku można skorzystać z bezpłatnych programów szkoleniowych i superwizyjnych.

Nowe wsparcie dla szkół i przedszkoli

Już teraz rusza rekrutacja szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych do najnowszego projektu Fundacji współfinansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 przekazanych przez MEN: „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole”. Warto skorzystać i bezpłatnie uzyskać dostęp do jednego z najnowocześniejszych i kompleksowych szkoleń on-line w zakresie komunikacji bez przemocy oraz mediacji w szkole. Wszystkie szkolenia zgodne ze standardami MEN, MS i Rzecznika Praw Dziecka oraz wytycznymi The Center for Nonviolent Communication.

Dodatkowo oprócz szkoleń Fundacja w ramach projektu zapewni każdej placówce dodatkowe wsparcie, o którym można przeczytać tutaj: https://instytutep.pl/rekrutacja-mediacje-komunikacja.html

To nie tylko czas projektu

Każda placówka współpracująca z Fundacją także po zakończeniu projektu pozostaje objęta wsparciem ekspertów Fundacji. Jak mówią przedstawiciele szkół korzystający z współpracy z Instytutem Edukacji Pozytywnej od 6, 5 czy 4 lat „Jak już zaczniesz korzystać z wsparcia Fundacji to chcesz tylko więcej, a Oni nigdy nie przestają działać i nas zaskakiwać opcjami pomocy.”

Dlaczego warto skorzystać z współpracy

Odnalezienie się w czasach nauki on-line nie jest łatwe. Poczucie niepewności, częsty brak kontaktu realnego i zróżnicowane komunikaty płynące z różnych stron powodują dodatkowe problemy i niedomówienia, które przenoszą się na poziom internetowy. Jak temu zapobiec? Udział w odpowiednich szkoleniach, warsztatach i konferencjach pomoże znaleźć rozwiązania, które ułatwią działania i poprawią przepływ informacji.

Instytut Edukacji Pozytywnej charakteryzuje się tym, że udowadnia nam, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które czasem trudniej zrealizować. W Szkole Myślenia Pozytywnego bierze udział już około 400 szkół- zapiszcie się już teraz na szkolenia, a we wrześniu obserwujcie stronę i FB Fundacji, gdzie zostanie ogłoszony nabór do Programu Certyfikacji Szkół Myślenia Pozytywnego, a więc takich, które dbają o zdrowie psychiczne.

Szczegóły dotyczące projektu i innych działań Instytutu Edukacji Pozytywnej: www.instytutep.pl

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na  lata 2016-2020 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej."

Artykuł sponsorowany

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel