Trwają zapisy do Akademii Nowe Horyzonty

Data publikacji: 22 maja 2012 r.
Poleć znajomemu

Od 16 maja do 29 czerwca 2012 r. nauczyciele mogą  zgłaszać się do nowego projektu - Akademia Nowe Horyzonty, organizowanego przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Połączenie filmu z programem nauczania

AKADEMIA NOWE HORYZONTY przeznaczona jest dla nauczycieli, którzy chcą nauczyć się kręcić filmy i wykorzystywać tę umiejętność w pracy w szkole. Zajęcia Akademii NH nastawione będą na zdobycie praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem filmów oraz na wypracowanie miejsca na ciekawe połączenie filmu z programem nauczania.

Opracowanie własnych pomysłów i wdrożenie ich w swoich szkołach

W ramach Akademii NH nauczyciele na przykładzie pracy nad własnymi projektami filmowymi zdobędą wiedzę i umiejętności na temat posługiwania się kamerą, opowiadania filmowej historii i  montażu. W trakcie zajęć Akademii NH nauczyciele poznają też różne możliwości wykorzystania narzędzi filmowych do pracy w szkole. Na koniec rocznego kursu uczestnicy opracują własne pomysły połączenia programu nauczania z kręceniem filmów uczniowskich czy pracy z przetwarzaniem materiałów audiowizualnych (remiksów) oraz przedstawią je na radach pedagogicznych we własnych szkołach.

Czas trwania projektu - od października 2012 do czerwca 2013 r.

Zajęcia warsztatowe zostaną uzupełnione materiałami elektronicznymi oraz ćwiczeniami on-line, spotkaniami z gośćmi oraz wizytami na planach filmowych. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu (jeden weekend), rozpoczną się w październiku 2012 i potrwają do czerwca 2013 roku. W kolejnym roku szkolnym (2013/2014) nauczyciele realizować będą w szkołach przygotowane przez siebie projekty.

Do końca czerwca można zgłaszać swój udział w projekcie

Rekrutacja do projektu Akademia Nowe Horyzonty odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym - nauczyciele zgłoszą chęć udziału, wypełniając formularz internetowy dostępny na stronie www.nhef.pl.  Po wypełnieniu i przesłaniu formularza w wiadomości zwrotnej kandydaci dostaną formularz, który należy wypełnić, opisując swój pomysł na praktyczne wykorzystanie pracy z filmem w szkole.

Nadsyłanie zgłoszeń trwać będzie od 16 maja do 29 czerwca 2012 r. Listę osób przyjętych do projektu  organizatorzy ogłoszą 13 lipca 2012 r.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel