Twórczo i dociekliwie - konkursy dla młodzieży

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 20 stycznia 2014 r.
Poleć znajomemu

Jak twórczo spędzać wolny czas? Jak poznawać otaczający świat i zbierać nowe doświadczenia? Zapraszamy do udziału w konkursach Centrum Edukacji Obywatelskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń: Filmoteka Szkolna - 30 stycznia 2014 r.;  Konkurs „Jak to działa” - 15 lutego 2014 r.

Nie rób filmów do szuflady… - Konkursy Filmowe Filmoteki Szkolnej

Kamerą nie tylko rejestrujemy codzienność, za jej pomocą możemy opowiadać historie, zwrócić uwagę innych na ważne dla nas sprawy. W Konkursach filmowych Filmoteki Szkolnej  czekamy na osobiste wypowiedzi młodzieży.

Kategorie: recenzja, videorecenzja i etiuda filmowa inspirowana filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Nawiązania mogą być bardzo różne, może tu chodzić o inspirację tematem, klimatem, osobą reżysera, a nawet specyficzną formą. Zachęcamy do niczym nieograniczonych twórczych działań.

Jak to działa? - konkurs o nowych technologiach

Czy zdarzyło się wam zastanawiać do czego służą wszystkie funkcje aparatu cyfrowego , lub w jaki sposób działa poczta elektroniczna? Wyszukiwarka internetowa?  Czy jak dane zapisują się na płycie CD?

W konkursie „Jak to działa” zachęcamy młodzież do zbadania krok po kroku, działania i historii otaczających ich technologii i przedstawienia ich w formie multimedialnej prezentacji.

Zwycięzców zaprosimy do Warszawy na jednodniowe warsztaty  innowacyjności „Wymyśl to!” poprowadzone przez specjalistów Muzeum Techniki, Centrum Nauki Kopernik oraz firmy Google.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel