„W krainie teatru”– projekt artystyczno-edukacyjny dla dzieci i kadry nauczycielskiej

Data publikacji: 1 września 2016 r.
Poleć znajomemu
„W krainie teatru”– projekt artystyczno-edukacyjny dla dzieci i kadry nauczycielskiej

Fundacja Form.Art pragnie zaprosić do udziału w realizowanym przez nas projekcie pt. „W krainie teatru”. Jest to projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do dzieci oraz kadry nauczycielskiej. Jego główną ideą jest wprowadzanie najmłodszych do świata sztuki poprzez uczestnictwo w interdyscyplinarnych warsztatach z zakresu teatru, plastyki, muzyki.

Działania projektowe obejmują cykl warsztatów z zakresu wykorzystania technik teatralnych, ekspresji i wyobraźni teatralnej, tworzenia scenografii, a także spektakle dla dzieci. Odbędą się również warsztaty metodyczne dla nauczycieli, dotyczące stosowania technik teatralnych, a także spotkanie upowszechniające efekty projektu. Realizacja spotkań przewidziana jest w placówkach szkół i przedszkoli, biorących udział w projekcie.

Poprzez łączenie różnych dziedzin sztuki uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w roli artystów, widzów oraz aktorów. Łączenie twórczej zabawy z ekspresją to nie tylko rozwój kompetencji, ale także przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Projekt skierowany jest bezpośrednio do dzieci w wieku 3–10 lat, jednakże jego realizacja oparta jest o ścisłą współpracę z przedszkolami i szkołami z terenu Łodzi. Wspieramy zatem system edukacji w realizacji podstawy programowej. Zarówno warsztaty dla dzieci, jak i spektakle oraz spotkania dla nauczycieli są nieodpłatne.

Projekt realizowany jest pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Łodzi.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kontakt: e-mail: [email protected], tel. 792 745 000
Słowa kluczowe:
ogłoszeniateatr

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel