W piątek poznamy wyniki badań nt. czasu pracy i warunków pracy nauczycieli

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 5 czerwca 2013 r.
Poleć znajomemu

7 czerwca 2013 r. Instytut Badań Edukacyjnych zaprezentuje wyniki badania dotyczącego czasu i warunków pracy nauczycieli. Wyniki te miały zostać opublikowane do 31 marca br. ZNP rozważa skąd wynikło to opóźnienie.

7 czerwca 2013 r. Instytut Badań Edukacyjnych zaprezentuje wyniki badania dotyczącego czasu i warunków pracy nauczycieli. Wyniki te miały zostać opublikowane do 31 marca br. ZNP rozważa skąd wynikło to opóźnienie.

Wyniki miały być znane do końca I kwartału 2013 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało na swojej stronie internetowej  o planowanym na piątek ogłoszeniu wyników badania dotyczącego czasu i warunków pracy nauczycieli. Badanie to było przeprowadzone w okresie od listopada 2011 r. do grudnia  2012 r. , miało wziąć w im udział ok. 8.000 nauczycieli z całej Polski.

„Z informacji zasięgniętych telefonicznie przez ZNP w przeprowadzającej badania firmie SMG/KRC Poland Media wynika, że firma zakończyła przeprowadzanie głównych badań ilościowych nauczycieli w dniu 31 grudnia 2012 roku, czyli zgodnie z ustalonym terminem. Według harmonogramu badań Instytut Badań Edukacyjnych miał ogłosić raport z badań do końca I kwartału 2013 roku.”

Czyżby wyniki badania były korzystne dla nauczycieli?

Związek Nauczycielstwa Polskiego dziwi „zarówno fakt nieuzasadnionej zwłoki w przygotowaniu i ogłoszeniu raportu, jak i brak wyjaśnień na stronach Instytutu Badań Edukacyjnych oraz MEN”. Zdaniem związku, gdyby wyniki ogólnopolskiego badania dotyczącego warunków pracy i czasu pracy nauczycieli były dla nich niekorzystne, bez wątpienia zostałyby już dawno ogłoszone, a media, samorządowcy i politycy wykorzystaliby te dane do kreowania „czarnego PR” o czasie pracy nauczycieli w Polsce.
Wyniki badania poznamy już w najbliższy piątek, 7 czerwca 2013 r.

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).
  • Strona internetowa Związku Nauczycielstwa Polskiego (www.znp.edu.pl).
Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel