„Współpraca terapeuty integracji sensorycznej z innymi specjalistami” – skorzystaj z bezpłatnego e-booka

Data publikacji: 5 lutego 2020 r.
Poleć znajomemu
„Współpraca terapeuty integracji sensorycznej z innymi specjalistami” – skorzystaj z bezpłatnego e-booka

Jesteś Terapeutą SI? Mamy dla Ciebie e-booka na temat współpracy terapeuty integracji sensorycznej z innymi specjalistami. Skorzystaj z rad eksperta!

Integracja sensoryczna to proces, w wyniku którego pojawia się właściwa reakcja organizmu na otaczające środowisko, z którego płyną bodźce do naszego mózgu (gdzie są rejestrowane, segregowane, rozpoznawane i łączone z pozostałymi).

Prawidłowy rozwój integracji sensorycznej stanowi bazę między innymi dla koordynacji ciała, ruchu, postawy, emocji czy uczenia się. W niektórych placówkach terapeuci (np. logopedzi, psychologowie, terapeuci integracji sensorycznej, fizjoterapeuci) zajmujący się tym samym dzieckiem mają możliwość wymiany spostrzeżeń, opracowania wspólnego planu pracy. Część osób prowadzi swój własny gabinet, wówczas współpraca z innymi specjalistami wymaga skontaktowania się z nimi w celu ustalenia możliwości współdziałania w ramach swoich zajęć.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel