x-kom dla nauczycieli, rodziców i uczniów

Data publikacji: 2 kwietnia 2020 r.
Poleć znajomemu
x-kom dla nauczycieli, rodziców i uczniów

x-kom wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich tych, dla których codziennością stała się nauka na odległość. Nauczyciele, uczniowie i rodzice mogą liczyć na fachowe porady w doborze niezbędnego sprzętu i akcesoriów. W tym aspekcie przygotowano także korzystną ofertę dla sektora publicznego. Co ponadto? Dodatkowym wsparciem są serie poradników oraz grupy w mediach społecznościowych, w ramach których można wymieniać się materiałami i doświadczeniami. Szczegółowe informacje poniżej.

Sprzęt do nauki zdalnej dla nauczycieli i uczniów w specjalnej ofercie

Zdalna forma prowadzenia zajęć lekcyjnych wymaga i od nauczycieli, i od uczniów odpowiedniego zaplecza technologicznego. Aby ułatwić jego skompletowanie, specjaliści z x-komu stworzyli gotowe zestawy urządzeń i akcesoriów, przeznaczone dla obu stron procesu edukacyjnego. Składają się z laptopa, monitora, urządzenia do drukowania i skanowania oraz z niezbędnych peryferii, jak mysz, klawiatura i słuchawki. To rozwiązanie dedykowane mniej zaznajomionym z technologią Klientom. Ci lepiej zorientowani mogą dobrać sprzęt samodzielnie lub ze zdalną pomocą doradcy.

W ofercie znajdują się również pakiety też pakiety Microsoft Office 365 w wersji EDU i komercyjnej, które ułatwiają zdalną naukę i pracę.

Korzystne rozwiązania dla instytucji publicznych

x-kom w ramach działu B2B intensywnie rozwija część związaną z obsługą zamówień publicznych. Współpraca z sektorem publicznym obejmuje wszystkie formy, w tym przetargi, zapytania ofertowe a także obsługę zamówień bieżących. Firma zapewnia m.in. zdalne doradztwo, szybką realizację zamówień, odroczony termin płatności oraz pomoc we wdrażaniu nowych rozwiązań. Gwarantowane jest również spełnienie wszystkich wymogów przedstawionych w Ustawie o zamówieniach publicznych.

Tomasz Rzepecki z Sektora Publicznego w x-kom tak opisuje działalność marki:

x-komowy Dział Zamówień Publicznych to nie tylko dostawa sprzętu z zachowaniem formalności. Tak jak cały zespół x-kom, stawiamy sobie za cel fachowe doradztwo, czego efektem jest/ma być zadowolenie klienta . Szeroka oferta pozwala zrealizować/zaspokoić potrzeby praktycznie każdego klienta/każdej instytucji.

Szczegóły współpracy z firmą x-kom znajdują się w zakładce: x-kom.pl/zamowienia-publiczne

Dodatkowe wsparcie dla nauczycieli, rodziców i uczniów

Swojej aktywności x-kom nie ogranicza wyłącznie do przedstawienia korzystnych ofert. W ramach akcji „Szkoła zdalnego uczenia” sklep udostępnia poradniki dla nauczycieli, dzieci i rodziców, publikowane w Strefie nauczyciela oraz w Strefie rodzica i ucznia na portalu Geex. Znaleźć można w nich wskazówki dotyczące przygotowywania i prowadzenia lekcji na odległość, uczenia się i organizowania stanowisk do nauki zdalnej.

Powstały też dwie specjalne grupy na Facebooku. Szkoła przez Internet to miejsce, w którym nauczyciele mogą wymieniać się doświadczeniami i materiałami, a także korzystać z krótkich porad w formie wideo. Nauka w domu to natomiast przestrzeń dla uczniów. Tam również udostępniane będą treści poradnikowe, nakierowane głównie na planowanie nauki i efektywne uczenie się.

x-kom to jeden z najpopularniejszych sklepów ze sprzętem komputerowym w naszym kraju. Oprócz sprzedaży on-line marka prowadzi także 27 salonów stacjonarnych, ulokowanych w największych polskich miastach. Znana jest również ze wspierania sportu. x-kom to główny sponsor drużyn x-kom AGO oraz występującego w Ekstraklasie Rakowa Częstochowa.

  


Artykuł sponsorowany, powstał we współpracy z www.x-kom.pl

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel