Zgłoś szkołę do akcji „100 szkół na Godzinę Kodowania”

Data publikacji: 13 grudnia 2017 r.
Poleć znajomemu
Zgłoś szkołę do akcji „100 szkół na Godzinę Kodowania”

Sto szkół otrzyma darmowy dostęp do internetowej platformy do nauki programowania – dzięki akcji „100 szkół na Godzinę Kodowania” zorganizowanej przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów. Zgłoszenia do projektu będą przyjmowane do końca stycznia.

Darmowy dostęp do platformy do nauki programowania

Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów została założona w kwietniu 2016 r. we Wrocławiu. Jej ideą jest promowanie nauki programowania wśród uczniów szkół. W tym celu powstała internetowa platforma do praktycznej nauki programowania. Obecnie z licencji korzysta 71 szkół średnich we Wrocławiu i 23 szkoły w regionie dolnośląskim.

W ramach projektu „100 szkół na Godzinę Kodowania w Lidze Niezwykłych Umysłów” 100 szkół w całej Polsce otrzyma w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. darmowy dostęp do platformy LNU.

To oferta przede wszystkim dla szkół z mniejszych miejscowości. Wydarzenie jest realizowane w ramach Godziny Kodowania - największej inicjatywy edukacyjnej organizowanej na początku grudnia w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, oraz objęte zostało patronatem m.in. Ministerstwa Cyfryzacji.

Fundacja przeprowadzi też stacjonarne warsztaty dla nauczycieli poszczególnych szkół.

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel