Pomoc dla dzieci i uczniów w 2017 r.

Data publikacji: 22 sierpnia 2017 r.
Poleć znajomemu
Pomoc dla dzieci i uczniów w 2017 r.

Ruszył rządowy program pomocy dzieciom i uczniom poszkodowanym w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Jak informuje MEN: zasiłek losowy dostanie każde dziecko i każdy uczeń uprawniony do tej formy pomocy.

Różna formy pomocy uczniom

Rozporządzenie z 18 sierpnia 2017 r. określa:

  • warunki udzielania pomocy dzieciom i uczniom objętym Rządowym programem pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2017 r.
  • formy i zakres pomocy,
  • tryb postępowania w sprawie udzielania pomocy.
Pomoc skierowana jest do dzieci, które będą od września chodziły do zerówki, i do wszystkich uczniów z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Wysokość zasiłku losowego

Wysokość zasiłku losowego dla jednego dziecka lub ucznia wynosi:

  • 500 zł – w przypadku przyznania rodzinie dziecka lub ucznia zasiłku celowego, w wysokości do 3.000 zł,
  • 1000 zł – w przypadku przyznania rodzinie dziecka lub ucznia zasiłku celowego w wysokości powyżej 3.000 zł.
Rodzice mogą składać wnioski o pomoc w urzędzie gminy w terminie ustalonym przez urząd, nie później niż do 23 września 2017 r. Zasiłek losowy jest przyznawany i wypłacany do 31 grudnia 2017 r.
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z 18 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2017 r. (Dz.U. poz. 1554).
Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel