Przekazywanie danych do SIO – obowiązują nowe terminy

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 5 września 2017 r.
Poleć znajomemu
Przekazywanie danych do SIO – obowiązują nowe terminy

Z początkiem września weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące zakresu danych przekazywanych do SIO, a co za tym idzie – wprowadzenie nowych terminów ich przekazywania. Sprawdzamy, co się zmieniło w nowych przepisach!

Zakres zmian

W związku ze zmianą ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej, dokonanej ustawą z 21 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie informacji oświatowej oraz niektórych innych ustaw, w rozporządzeniu zmieniono:

  • terminy przekazywania danych dotyczących wynagrodzeń nauczycieli,
  • przepisy dotyczące gromadzenia danych o liczbie uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz liczbie uczniów uczestniczących w zajęciach wychowania do życia w rodzinie – dane będą gromadzone zbiorczo,
  • przepisy dotyczące gromadzenia danych o liczbie uczniów korzystających z pomocy materialnej o charakterze socjalnym – dane będą gromadzone zbiorczo.
Rozporządzenie obowiązuje od 2 września 2017 r. A szczegółowe terminy można sprawdzić tutaj>>.
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych dziedzinowych gromadzonych w systemie informacji oświatowej oraz terminów przekazywania niektórych danych do bazy danych systemu informacji oświatowej (Dz.U. poz. 1653).
Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel