Wnioski na założenie liceum lub technikum do 31 maja br.

Data publikacji: 27 kwietnia 2017 r.
Poleć znajomemu
Wnioski na założenie liceum lub technikum do 31 maja br.

Rodzaje dokumentów oraz terminy na składanie wniosków na założenie z dniem 1 września 2017 r. lub 2018 r. liceum ogólnokształcącego i czteroletniego technikum określa nowe rozporządzenie. Ma ono charakter epizodyczny i będzie stosowane do 31 sierpnia 2019 r.

Co przewidują nowe przepisy

Przepisy szczegółowo określają, co powinien zawierać wniosek o udzielenie zezwolenia na założenie szkoły. Wniosek składa się do jednostki samorządu terytorialnego, której zadaniem jest prowadzenie szkół publicznych danego typu. Przepisy wskazują również, kiedy zezwolenie na założenie szkoły jest udzielane, a kiedy może być cofnięte.

Termin można zmienić

Wnioski o udzielenie zezwolenia na założenie szkoły z dniem 1 września 2017 r. należy złożyć w terminie do 31 maja 2017 r. Termin ten może być jednak przedłużany za zgodą organu jednostki samorządu terytorialnego właściwej do udzielenia zezwolenia na założenie szkoły.

Rozporządzenie obowiązuje od 22 kwietnia 2017 r.
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 14 kwietnia 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad i warunków udzielania i cofania zezwolenia na założenie odpowiednio z dniem 1 września 2017 r. lub z dniem 1 września 2018 r. przez osobę prawną lub osobę fizyczną dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego i dotychczasowego czteroletniego technikum (Dz.U. poz. 818).
Monika Fidler 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel