Konkursy na dyrektora szkoły odwołane

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 27 marca 2020 r.
Poleć znajomemu
Konkursy na dyrektora szkoły odwołane

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych nie ogłasza się i nie przeprowadza konkursów na stanowiska dyrektorów tych placówek. Sprawdź, komu i na jakich zasadach będzie trzeba powierzyć to stanowisko w przypadku konieczności jego obsadzenia. 

Najnowsza nowelizacja przepisów dotyczących organizacji pracy szkół w okresie epidemii przewiduje unieważnienie konkursów na dyrektorów, które zostały ogłoszone i niezakończone do 26 marca 2020 r. Osoby, które zostały wyłonione w drodze konkursu przed tym dniem, obejmą stanowisko zgodnie z przepisami dotychczasowymi. W okresie epidemii nie będą ogłaszane i przeprowadzane nowe konkursy.

Rozwiązania dotyczące konkursów na dyrektorów placówek oświatowych
Konkursy ogłoszone i niezakończone przed 26.03.2020 r. Organ prowadzący unieważnia
Kandydat wyłoniony w wyniku konkursu przeprowadzonego przed 26.03.2020 r. Obejmuje stanowisko zgodnie z dotychczasowymi przepisami
Konkursy, które miały być dopiero ogłoszone Wstrzymane – nie będą ogłoszone i przeprowadzane w czasie epidemii

Komu będzie trzeba powierzyć stanowisko dyrektora

W przypadku konieczności obsadzenia stanowiska dyrektora szkoły organ prowadzący powierza pełnienie obowiązków dyrektora  wicedyrektorowi, a w szkole, w której nie ma wicedyrektora – nauczycielowi tej placówki – nie dłużej niż do 31.08.2020 r. Jeżeli przed 26 marca 2020 r. powierzono już pełnienie obowiązków dyrektora wicedyrektorowi lub innemu nauczycielowi, organ prowadzący może przedłużyć pełnienie tych obowiązków, nie dłużej niż do 31 sierpnia 2020 r. W takim przypadku łączny okres pełnienia obowiązków dyrektora może przekroczyć 10 miesięcy (§11 h rozporządzenia MEN z 20 marca 2020 r. ).

Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel