Wynajem pomieszczeń, w których prowadzona jest szkoła niepubliczna prowadzona przez osobę fizyczną - jaki okres wypowiedzenia należy zawrzeć w umowie?

Patryk Kuzior

Patryk Kuzior

Data publikacji: 19 sierpnia 2014 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Niepubliczne gimnazjum prowadzone przez osobę fizyczną mieści się w budynku liceum, sale wynajmowane są od starostwa. W nowej umowie najmu (na czas nieokreślony) starostwo chce zawrzeć 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Moim zdaniem narusza to interesy szkoły i jest niezgodne z ustawą o systemie oświaty, która przewiduje, że w przypadku likwidacji szkoły przynajmniej na 6 miesięcy przed tym faktem trzeba skutecznie powiadomić wszystkich zainteresowanych. Moją propozycją był 3-letni okres wypowiedzenia, który w najgorszym wypadku pozwala wygasić szkołę zapewniając ostatnim uczniom jej dokończenie. Starostwo argumentuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia zapisami w ustawie o obrocie nieruchomościami. Jak należy postąpić w tej sytuacji?

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel