Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Godziny karciane

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące tzw. godziny karcianej. Eksperci podpowiadają na co warto przeznaczyć dodatkową godzinę i jak ją rozliczać. Pamiętaj, że ostatecznie Ty decydujesz w jaki sposób godzina karciana będzie realizowana w Twojej szkole.

Archiwalny Godziny karciane w młodzieżowym ośrodku socjoterapii

Pytanie: Czy nauczyciele w młodzieżowych ośrodkach socjoterapii powinni realizować godziny karciane?

Archiwalny Godziny karciane za okres pozostawania bez pracy, gdy sąd przywrócił nauczyciela do pracy

Pytanie: Sąd pracy przywrócił nauczyciela do pracy i zasądził wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy (01.09.2014 - 05.01.2015 r.). Czy nauczyciel ma obowiązek odpracowania godzin karcianych za okres pozostawania bez pracy, za który otrzymał wynagrodzenie?

Archiwalny Doraźne zastępstwa w ramach godzin karcianych

Pytanie: Czy nauczyciel w ramach tzw. godzin karcianych może być przez dyrektora szkoły wyznaczony na zastępstwo (opieka nad klasą podczas nieobecności innego nauczyciela - nagłe zwolnienie)?

Archiwalny Realizacja godzin karcianych przez Internet

Pytanie: Czy nauczyciel może prowadzić godziny karciane w formie e-learningowej?

Archiwalny Godziny karciane kierownika internatu

Pytanie: Czy kierownik internatu przy szkole powinien realizować tzw. godzinę karcianą czy jest z tego obowiązku zwolniony jako pełniący funkcję kierowniczą w szkole, tak jak dyrektor i wicedyrektor szkoły?

Archiwalny Czas trwania godziny karcianej

Pytanie: Ile minut trwa godzina karciana realizowana przez psychologa, wychowawcę świetlicy, nauczyciela zajęć rewalidacyjnych, nauczyciela techniki?

Archiwalny Godziny karciane w specjalnym ośrodku szkolno - wychowawczym

Pytanie: Czy nauczyciel pracujący w internacie specjalnego ośrodka szkolno - wychowawczego ma obowiązek realizować godziny karciane?

Archiwalny Rozliczenie godzin karcianych w roku szkolnym 2014/2015

Czas ustalić planowaną roczną liczbę godzin karcianych, do których wypracowania zobowiązany jest nauczyciel. Sprawdź, ile tygodni pracy należy przyjąć do ustalenia liczby godzin karcianych w roku szkolnym 2014/2015. Pamiętaj, że zajęcia te nie są już rejestrowane w oddzielnych dziennikach.

Archiwalny Realizacja godzin karcianych przez nauczycieli oddziałów przedszkolnych

Pytanie: Nauczyciele oddziałów przedszkolnych są zatrudnieni w szkole z przydziałem obowiązków nauczyciela oddziału przedszkolnego. Czy nauczyciele Ci są pracownikami placówki feryjnej? Jeśli tak, to czy maja obowiązek realizacji godz. z art. 42 KN?

Archiwalny Rodzaj zajęć w ramach godzin karcianych - kto o nim decyduje?

Pytanie: Czy dyrektor szkoły może wskazać nauczycielom na dany rok szkolny lub semestr rodzaj godzin karcianych do zrealizowania?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel