Materiały dla uczniów niepełnosprawnych

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 18 września 2017 r.
Poleć znajomemu
Materiały dla uczniów niepełnosprawnych

W strefie dla zalogowanych Systemu Informacji Oświatowej (SIO) można pobrać materiały edukacyjne dla uczniów niepełnosprawnych. Przygotowano je na podstawie aktualnie dopuszczonych do użytku szkolnego podręczników do klasy IV i VII szkoły podstawowej.

Kto będzie korzystał z materiałów

Materiały edukacyjne zostały opracowane przez Pracownię Lingwistyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego. Przeznaczone są dla uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu i komunikowaniu się i/lub komunikowaniu, w tym:

  • niesłyszących,
  • słabosłyszących z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją.

Zawierają odpowiednie dostosowania tekstowe i graficzne (zaadaptowane ilustracje, wykresy, schematy itp.), a także symbole PCS, czyli znaki graficzne obrazujące pojęcia (wspierające osoby z trudnościami w komunikowaniu się w rozumieniu treści i uczestnictwie w procesie dydaktycznym) oraz nagrania video w polskim języku migowym (PJM).

Materiały są dostępne w strefie dla zalogowanych Systemu Informacji Oświatowej pod adresem: https://strefasio.men.gov.pl/login. Po zalogowaniu się należy wybrać zakładkę „Adaptacje” i zaakceptować regulamin.

Źródło:

Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel