MEN: Nowa aplikacja pomagająca znaleźć placówkę

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 4 stycznia 2017 r.
Poleć znajomemu
MEN: Nowa aplikacja pomagająca znaleźć placówkę

Resort edukacji uruchomił elektroniczną aplikację, która służy do wyszukiwania najbliższej gminy i powiatu prowadzącej szkołę danego typu i rodzaju. Aplikacja jest narzędziem pomocniczym ułatwiającym odnalezienie konkretnej placówki oświatowej.

Narzędzie pomocnicze do wyszukiwania JST

Aplikacja została przygotowana z użyciem danych z SIO według stanu na 30 września 2016 r. Służy do wstępnego wyszukania najbliższej gminy i powiatu prowadzącej szkołę danego typu i rodzaju, natomiast nie wyznacza gmin i powiatów graniczących.

Narzędzie stosuje się na drugim etapie wyznaczania samorządu, czyli w momencie gdy w wyniku wyznaczania odpowiednio najbliższej gminy i najbliższego powiatu wśród gmin i powiatów graniczących nie znaleziono gminy lub powiatu prowadzącego szkołę danego typu i rodzaju. Po wyznaczeniu należy zweryfikować aktualność danych w zakresie prowadzenia szkoły/placówki danego typu i rodzaju.

Jak korzystać z aplikacji

W pliku znajduje się arkusz z instrukcją – aplikacja działa od wersji Excela 2010. Przed przystąpieniem do obsługi aplikacji należy zapoznać się z instrukcją i postępować zgodnie z opisem.

Aplikacja jest dostępna na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej>>

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel