Ogólnopolski Konkurs Retoryki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Data publikacji: 24 października 2017 r.
Poleć znajomemu
Ogólnopolski Konkurs Retoryki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Do 31 grudnia 2017 r. młodzież ucząca się w szkołach ponadgimnazjalnych może zgłosić swój udział w Ogólnopolskim Konkursie Retoryki. Wystarczy przygotować krótki filmik z wystąpieniem na dowolny temat i wysłać go do organizatora konkursu.

Przeciwdziałanie zaniku ładnej mowy wśród młodzieży

Komunikacja drogą elektroniczną, testy zamiast egzaminów ustnych, brak przykładów dobrej wymowy i rzeczowej dyskusji w mediach, to wszystko sprawia, że język staje się coraz bardziej ubogi i zanika sztuka ładnego mówienia.  Ogólnopolski Konkurs Retoryczny ma zachęcić do dbałości o ojczysty język i nauczyć sztuki dyskusji oraz skutecznej argumentacji.

Kartę zgłoszeniową oraz krótkie filmy z wystąpieniem na dowolny temat należy przesłać do 31 grudnia 2017 r. na adres mailowy [email protected].
Organizatorem konkursu jest Akademia Retoryki Igora Zalewskiego, a patronem głównym Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: http://akademiaretoryki.pl/ogolnopolski-konkurs-retoryczny/

Etapy konkursu:

 • 1 października – 31 grudnia 2017 roku
  Etap szkolny. Przesyłanie filmów z przemówieniami i wypełnionych kart zgłoszenia na adres mailowy Fundacji Akademia Retoryki ([email protected])
 • 1 stycznia – 28 lutego 2018
  Praca jury, selekcja nadesłanych materiałów, wybór 10 finalistów
 • 1 marca – 15 marca 2018
  Kontakt z finalistami, rozesłanie zaproszeń na galę finałową.
 • 14 kwietnia 2018
  Warsztaty dla finalistów Konkursu. W ich trakcie uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności i poszerzą wiedzę z zakresu retoryki, komunikacji i wystąpień publicznych. Zajęcia poprowadzą najlepsi specjaliści w dziedzinie wystąpień publicznych, retoryki, przemawiania i kultury mowy.
 • 15 kwietnia 2018
  Uroczysty Finał Konkursu Retorycznego.

Źródło:

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel