Opublikowano wstępne wyniki egzaminu maturalnego

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Data publikacji: 5 lipca 2016 r.
Poleć znajomemu
Opublikowano wstępne wyniki egzaminu maturalnego

CKE przedstawiło wstępne wyniki egzaminu maturalnego w 2016 r. obejmujące zdających w maju. Ponad 79% z 258 tys. maturzystów zakończyło egzaminy z wynikiem pozytywnym.

79-procentowa zdawalność

Do egzaminu maturalnego w maju 2016 r. przystąpiło ponad 170 tys. absolwentów liceum i przeszło 88 tys. z technikum. Egzamin ze wszystkich przedmiotów zdało ponad 79% maturzystów. 5,5% zdających nie uporało się więcej niż jednym przedmiotem. Natomiast 15% maturzystów z uwagi na negatywny wynik tylko jednego egzaminu będzie miało prawo do przystąpienia do poprawki w sierpniu. Szczegółowe dane, w tym skale centylowe, są dostępne poniżej:

Pełne wyniki dopiero 12 września

Opublikowane dane są jedynie wynikami wstępnymi. Nie uwzględniają bowiem maturzystów, którzy zdawali egzaminy w czerwcu. Co oczywiste, egzaminy poprawkowe, odbędą się dopiero we wrześniu, dlatego pełne wyniki matur w 2016 r. będą opublikowane 12 września.

Źródło:

Opracowanie: Michał Kowalski 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel