Zimowa przerwa świąteczna w szkołach i przedszkolach

Data publikacji: 17 grudnia 2018 r.
Poleć znajomemu
Zimowa przerwa świąteczna w szkołach i przedszkolach

Od 23 do 31 grudnia br. trwa w szkołach zimowa przerwa świąteczna. Dla uczniów jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. A dla nauczycieli?

Uczeń ma wolne, a nauczyciel pozostaje do dyspozycji dyrektora

W czasie przerwy świątecznej dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia opieki świetlicowej czy zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych. Ale przerwa ta nie jest czasem wolnym od pracy dla nauczycieli ani też dniami ich urlopu wypoczynkowego. W trakcie przerwy – w dni robocze – nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły w ramach realizacji 40-godzinnego tygodnia pracy.

Dyrektor decyduje o zaplanowaniu zadań dla nauczycieli w tym czasie.

Oddział przedszkolny działa bez zmian

Oddział przedszkolny w szkole działa zgodnie z przepisami dotyczącymi przedszkoli publicznych – do jego organizacji nie mają zastosowania przepisy rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego, w którym ustalono terminy ferii i przerw świątecznych. Dzieci mają prawo do opieki w trakcie całego roku szkolnego, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący.

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel