DZIEŃ 5. KONFERENCJI: Czas pracy nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017

Data publikacji: 28 września 2016 r.
Poleć znajomemu
DZIEŃ 5. KONFERENCJI: Czas pracy nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017
Dokument archiwalny

Podczas ostatniego, piątego dnia Konferencji dowiedzą się Państwo wszystkiego na temat czasu pracy nauczycieli w bieżącym roku szkolnym. Tego dnia zapraszamy na szczególnie na wideoszkolenie i czat online z ekspertem.

Program 5. dnia konferencji (7 października 2016)

Od godz. 10 – wideoszkolenie Czas pracy nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017”. Wideoszkolenie będzie dostępne na stronie PortalOswiatowy.pl przez cały dzień.

Godz. 10–13 – czat online o tematyce kadrowo-płacowej z redaktorem Portalu Oświatowego Michałem Kowalskim. Okienko czatu znajduje się pod ramką „Zmiany w prawie” znajdującej się w prawej kolumnie PortalOswiatowy.pl.

* Z wyłączeniem pytań o sposób obliczenia danego świadczenia, ponieważ pytania te wymagają głębszej analizy, przez co odpowiedź na czacie nie jest możliwa.

W materiałach konferencyjnych dostępnych od 7 października znajdą Państwo analizę, w której nasi eksperci poruszą takie zagadnienia, jak:

  • Którym nauczycielom w nowym roku szkolnym trzeba ustalić pensum łączone, a którym uśrednione.

  • Jakie zajęcia można przydzielić nauczycielom poza pensum, ale w ramach czasu pracy i otrzymywanego wynagrodzenia.

  • Czy po rozpoczęciu zajęć dyrektor może przydzielić nauczycielowi mniej godzin niż zaplanował w arkuszu organizacji.

  • W jaki sposób dyrektor może rozdzielić dodatkowe godziny, które pojawią się po rozpoczęciu roku szkolnego (uzupełnienie pensum, godziny ponadwymiarowe, doraźne zastępstwa).

  • Czy dyrektor ma obowiązek co roku tym samym nauczycielom przydzielać godziny ponadwymiarowe? Czy nauczyciel ma jakiekolwiek roszczenia w związku z nieprzydzieleniem takich godzin w nowym roku szkolnym?

Patronem merytorycznym 5. dnia konferencji sąSprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel