E-szkolenie: Zmiany prawne od roku szkolnego 2017/2018

Data publikacji: 11 października 2016 r.
Poleć znajomemu
E-szkolenie: Zmiany prawne od roku szkolnego 2017/2018
Dokument archiwalny

Reforma oświaty, która planowana jest od roku szkolnego 2017/2018, przewiduje m.in. zmiany ustroju szkolnego oraz modyfikacji w organizacji i funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Nastąpią również pewne przejściowe zmiany w Karcie Nauczyciela, w tym dotyczące zarówno dyrektorów, jak i samych nauczycieli. Ekspert Leszek Zaleśny analizuje zapowiadane zmiany i wskazuje rozwiązania. Skorzystaj ze szkolenia i dowiedz się, co czeka Twoją szkołę od kolejnego roku szkolnego.

Dowiedz się, jakie konsekwencje na Twoją pracę będzie miała reforma oświaty. Uczestnik dowie się podczas szkolenia, na czym polegają propozycje zmian w:

  • systemie szkolnictwa w Polsce od 2017 r.,
  • proponowanych działaniach osłonowych wobec nauczycieli szkół przekształcanych,
  • proponowanych działaniach wobec nauczycieli szkół likwidowanych,
  • projektowanych losach osób pełniących funkcje kierownicze w szkołach,
  • planowanym nowym ułożeniu prawnym statutów szkół, przedszkoli i placówek
  • wzorcach statutów szkół, przedszkoli i placówek.

Szkolenie prowadzi Leszek Zaleśny – ekspert w zakresie prawa oświatowego i specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, współpracujący z jednostkami samorządu terytorialnego, kuratoriami oświaty i ministerstwem właściwym do spraw oświaty i wychowania w sprawach nadzoru pedagogicznego, doskonalenia dyrektorów i nauczycieli. Wykładowca prawa oświatowego w szkołach wyższych i placówkach doskonalenia nauczycieli, wieloletni starszy wizytator kuratorium oświaty, nauczyciel konsultant i dyrektor szkoły. Obecnie wicedyrektor publicznego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Wykład:

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel