Zwrot rodzicom koszów przewozu dziecka do szkoły

Bożena Winczewska

Bożena Winczewska

Data publikacji: 18 lipca 2012 r.
Poleć znajomemu
Dokument archiwalny
Pytanie: Do naszej szkoły dojeżdżają dzieci z ościennych miejscowości. Dzieci dojeżdżające autobusem otrzymują bilety miesięczne a dzieciom dowożonym samochodami należącymi do rodziców zwraca się koszty przejazdu do wysokości ceny biletu miesięcznego. Droga dzieci dojeżdżających do szkoły z miejscowości A autobusem komunikacji publicznej jest dłuższa niż 4 km (trasa autobusu), a droga dzieci dowożonych z tej samej miejscowości przez rodziców samochodem krótszą trasą, którą nie jeździ autobus, nie przekracza 4 km. Czy w obydwu przypadkach należy zwracać rodzicom koszty przewozu dziecka do szkoły?
Możliwość dofinansowania dowozu dzieci do szkół musi wynikać bezpośrednio z przepisów prawa. Tylko w takim zakresie gmina może planować wydatki w budżecie. Dofinansowanie dowozu dzieci do szkół, które nie spełniają kryteriów określonych w ustawie narusza obowiązujące przepisy w tym zakresie.

Pozostało jeszcze 75 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24h/dobę)
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h )
E-szkolenia, webinaria na żywo i bazę ponad 700 narzędzi

Sprawdź, co oferuje Portal Oświatowy »
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nie pamiętam hasła »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel