Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Podstawa programowa

Znajdziesz tu niezbędne informacje dotyczące podstawy programowej w przedszkolu. W ostatnich latach podstawa często się zmienia, warto więc na bieżąco śledzić wszystkie nowe przepisy. Poznaj odpowiedzi ekspertów dotyczące m.in. nauki obowiązkowego języka obcego, prowadzenia zajęć specjalistycznych, a także monitorowania podstawy przez dyrektora. Wszystkie najważniejsze informacje o prowadzeniu zajęć w przedszkolu znajdziesz w jednym miejscu!

Archiwalny Zajęcia z angielskiego w przedszkolu - kiedy mogą się odbywać?

Pytanie: W jakich godzinach można organizować zajęcia z j. angielskiego w przedszkolu? Czy mogą to być godziny przeznaczone na realizację podstawy programowej?

Archiwalny Czas zajęć w przedszkolu a zajęcia z religii

Pytanie: Czy uczniom oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wydłuża się czas zajęć o zajęcia z religii, tzn. o 30 min.? Czy uczniowie w tym dniu kończą zajęcia pół godziny później?

Archiwalny Zmniejszenie wymiaru zajęć z religii w przedszkolu

Pytanie: Czy rodzice mogą zażyczyć sobie, aby zajęcia z religii odbywały się tylko raz, a nie dwa w tygodniu, jak wskazuje rozporządzenie? Czy decyzję o realizacji zajęć raz w tygodniu może podjąć dyrektor, jeżeli nie posiada możliwości organizacyjnych do realizacji zajęć dwa razy w tygodniu (brak katechetów z misją kanoniczną)?

Archiwalny Długość lekcji religii w oddziale przedszkolnym

Pytanie: Ile minut trwa lekcja religii w klasie "0", która jest oddziałem w szkole podstawowej?

Archiwalny Zajęcia dodatkowe w oddziałach przedszkolnych - po obowiązkowych zajęciach czy między nimi

Pytanie: Czy w tygodniowym rozkładzie zajęć zajęcia dodatkowe np. religia, język angielski, rytmika w oddziałach przedszkolnych muszą być realizowane po obowiązkowych zajęciach, czy mogą odbywać się w trakcie? Np. zajęcia przedszkolne trwają w danym dniu od 8.00 do 11.00 i od 11.30 do 13.30 - łącznie 5 obowiązkowych godzin, a religia trwa od 11-11.30.

Archiwalny Wiek dzieci i regulacje dotyczące religii w przedszkolu

Pytanie: Czy w przedszkolu organizuje się naukę religii dla wszystkich chętnych dzieci, czy tylko w grupach 6-latków? Gdzie można doszukać się regulacji prawnej w tym zakresie?

Archiwalny Lekcje religii w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Czy przedszkole niepubliczne ma obowiązek organizowania lekcji religii, zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie organizowania nauki religii? Jakie procedury trzeba podjąć, by w przedszkolu niepublicznym zorganizować religię?

Archiwalny Ocenianie w zerówce

Pytanie: Od września idę na staż do zerówki w szkole podstawowej.  Jaki system oceniania mam stosować wobec uczniów?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel