Przedłużenie powierzenia stanowiska dyrektora zespołu szkolno - przedszkolnego

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Radca prawny, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego
Data publikacji: 11 kwietnia 2018 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Czy organ prowadzący może przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektora zespołu szkolno – przedszkolnego, do którego zostało włączone gimnazjum?
Odpowiedź: Nie. Taka możliwość istniałaby tylko w przypadku samodzielnej szkoły podstawowej z klasami dotychczasowego gimnazjum.
Przepisy tymczasowe dla szkół podstawowych z klasami gimnazjum

Ustawa – Prawo oświatowe nie przewiduje możliwości przedłużenia stanowiska dyrektora szkoły. Jednakże do 31 sierpnia 2019 r. w przypadkach uzasadnionych względami organizacyjnymi, organ prowadzący może przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektorowi szkoły podstawowej na okres nie dłuższy niż do dnia 31 sierpnia 2019 r. Takie przedłużenie może nastąpić tylko w szkole podstawowej z klasami dotychczasowego gimnazjum, funkcjonującej po włączeniu gimnazjum (art. 238 ust. 3, art. 250 ust. 3 Przepisów wprowadzających ustawę - Prawo oświatowe).

Możliwości przedłużenia powierzenia stanowiska nie ma jednak ani w przedszkolu ani też w zespole szkolno-przedszkolnym.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel