Krótszy rok szkolny 2016/2017 – projekt rozporządzenia

Data publikacji: 12 lipca 2016 r.
Poleć znajomemu
Krótszy rok szkolny 2016/2017 – projekt rozporządzenia

Zbyt późne zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach w roku szkolnym 2016/2017 (planowane na 30 czerwca 2017 r.) wzbudziło niezadowolenie dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych. Stąd propozycja nowelizacji rozporządzenia, które ma zmienić termin zakończenia zajęć i skrócić go o kilka dni. Może się więc okazać, że zakończenie zajęć nastąpi 23 czerwca 2017 r.

Zmiana sposobu wyznaczania terminu zakończenia zajęć…

Obecnie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach kończą się w ostatni piątek czerwca. Najwcześniej może to nastąpić 24 czerwca, a najpóźniej – 30 czerwca. W wyniku nowelizacji rozporządzenia zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą kończyć się w najbliższy piątek po 20 czerwca, co oznacza, że najwcześniej może to nastąpić 21 czerwca, a najpóźniej – 27 czerwca.

Czas realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych od nowego roku szkolnego zostanie skrócony o kilka dni.

… bez wpływu na realizację podstawy programowej

Skrócenie tego czasu nie będzie miało negatywnego wpływu na realizację w szkołach podstawy programowej kształcenia ogólnego – zapowiada projekt. A także pozwoli na wcześniejsze rozpoczęcie, a w konsekwencji – zakończenie postępowania rekrutacyjnego do szkół.

Rozporządzenie ma wejść w życie 1 września 2016 r.
Źródło:
  • Projekt rozporządzenia ministra edukacji narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (projekt z 7 lipca 2016 r.).
Opracowanie: Monika Fidler 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel