Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Rekrutacja i przyjmowanie do przedszkola

W zakładce „Rekrutacja i przyjmowanie do przedszkola” znajdziesz najważniejsze informacje i wytyczne dotyczące przyjmowania dzieci do placówek zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Dowiesz się m.in. jak prawidłowo przeprowadzić rekrutację, jakie kryteria przyjąć, w jaki sposób poinformować rodziców o wynikach rekrutacji, a także jak uzasadnić odmowę przyjęcia do przedszkola. Dodatkowo znajdują się tu porady dotyczące przyjmowania do przedszkola w ciągu roku szkolnego.

Składanie wniosków do rekrutacji uzupełniającej w przedszkolu

Pytanie: Czy po zakończonej rekrutacji do przedszkola i w związku z nie przyjęciem dzieci z poza terenu gminy, rodzice tych dzieci muszą składać ponownie wnioski do rekrutacji uzupełniającej?

Podpisy obojga rodziców na karcie zapisu do przedszkola – czy obowiązkowo

Pytanie: Czy na karcie zapisu do przedszkola powinien być podpis (zgoda) obojga rodziców?

Czy możliwe jest przyjęcie do przedszkola dziecka, które nie jest zameldowane w gminie

Pytanie: Publiczne przedszkole niesamorządowe prowadzi rekrutację. Kryteria przewidują, że rekrutacja jest prowadzona dla dzieci zamieszkałych na terenie gminy. Czy możliwe jest przyjęcie dziecka, które nie jest zameldowane w gminie, a rodzice w oświadczeniu podają zamieszkanie w gminie? Czy oświadczenie jest wystarczającym dokumentem, żeby wykazywać we wniosku o dotację w urzędzie, że dziecko jest mieszkańcem danej gminy?

2-latek w przedszkolu – czy to możliwe

Pytanie: Czy do przedszkola może zostać przyjęte 2-letnie dziecko, jeśli ma odpowiedni stopień samodzielności w zakresie czynności samoobsługujących?

Poznaj zasady przyjęcia do szkoły dziecka z oddziału przedszkolnego - mieszkającego poza obwodem

Pytanie: Czy dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego spoza obwodu danej szkoły podlegają procesowi rekrutacji, czy też wystarczy zgłoszenie rodziców, jak w przypadku dziecka obwodowego?

Przedszkole w zespole szkolno-przedszkolnym od 3 do 7 lat

Pytanie: Czy w powstającym przedszkolu w przyszłym zespole szkolno-przedszkolnym mogą uczęszczać tylko dzieci 6-letnie (obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne), czy już powinny być obowiązkowo zapewnione miejsca, grupy dla młodszych dzieci np. od 3 lat?

Informacja o wolnych miejscach w przedszkolu – w jakiej formie

Pytanie: W jakiej formie należy opublikować informację o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu w związku z rekrutacją?

Wiek dzieci w jednym oddziale przedszkolnym

Pytanie: Czy do jednego oddziału przedszkolnego mogą uczęszczać dzieci w wieku 3-6 lat?

Czy po rekrutacji gmina musi zapewnić miejsce dla dziecka, które zgłoszono do przedszkola w ciągu roku

Pytanie: Gmina ma obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolu dla wszystkich dzieci ustawowo objętych wychowaniem przedszkolnym. Organ wykonawczy JST określa harmonogram rekrutacji do przedszkoli i jest on realizowany. Jeżeli rodzic zgłosi dziecko uprawnione do objęcia wychowaniem przedszkolnym po zakończeniu rekrutacji, także uzupełniającej, np. w listopadzie, a w przedszkolach nie ma już miejsc, to czy gmina ma nadal obowiązek zapewnienia tego miejsca w przedszkolu w tym roku szkolnym?

Co zrobić, gdy na drugim etapie rekrutacji do przedszkola zostało 1 miejsce i wiele kandydatów z tą samą liczbą punktów

Pytanie: Po drugim etapie rekrutacji do przedszkola publicznego zostało 1 miejsce. Kłopot jest w tym, że jest kilkoro dzieci z tą samą liczbą punktów (wg kryteriów określonych przez organ prowadzący). Co w takiej sytuacji ma zrobić komisja rekrutacyjna?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty