Roszczenie pracownika o wypłatę nagrody jubileuszowej staje się wymagalne od dnia nabycia prawa do tego świadczenia. To właśnie ten dzień należy przyjąć jako początek biegu terminu przedawnienia roszczenia o nagrodę jubileuszową – wynika z wyjaśnień Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W przypadku pracowników samorządowych, którym staż pracy zostanie przeliczony na podstawie tzw. ustawy stażowej, istotną datą będzie 1 stycznia 2026 r.
Copyright © 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.