Czy przedszkolak jest gotowy na szkołę podstawową?

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 19 kwietnia 2012 r.
Poleć znajomemu

Do 30 kwietnia dyrektorzy placówek, w których odbywa się roczne przygotowanie przedszkolne muszą przekazać rodzicom informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Dyrektorzy informują…

W roku poprzedzającym możliwe rozpoczęcie przez dzieci nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej, nauczyciele przeprowadzają analizę ich gotowości do podjęcia nauki w szkole i prowadzą dokumentację prowadzonych obserwacji pedagogicznych. Na tej podstawie jest wydawana „Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej”.(§3 ust. 5, §4 ust. 7  rozporządzenia  MEN z 28 maja 2010 r.).

.. rodzice podejmują decyzję

Powyższa informacja ma pomóc rodzicom w podjęciu decyzji o rozpoczęciu przez dziecko spełniania obowiązku szkolnego od zbliżającego się roku szkolnego.

Więcej na temat obowiązku szkolnego sześciolatków oraz diagnozy przedszkolnej przeczytasz w artykułach Portalu Oświatowego:

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel