Likwidacja śmieciowego jedzenia w szkołach już od 1 września 2015 r.

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 2 października 2014 r.
Poleć znajomemu

Szkolnictwo zawodowe, nowe żłobki i przedszkola, likwidacja „śmieciowego” jedzenia w sklepikach szkolnych -  to najważniejsze punkty planu pracy nowego Rządu w zakresie edukacji.

Główne punkty exposé dotyczące planów Rządu dla edukacji:

  1. Lekarze i dietetycy sygnalizują rosnący problem otyłości wśród najmłodszych. Dlatego, Rząd planuje, by już od 1 września 2015 r. obowiązywały regulacje bezwzględnie likwidujące tzw. śmieciowe jedzenie w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.
  2. W ramach pieniędzy z Europejskiego Systemu Społecznego i specjalnego systemu ulg z podatku CIT, rząd będzie wspierać tworzenie przyzakładowych żłobków i przedszkoli. Przeznaczy na ten cel ponad 2 mld złotych.
  3. Jeszcze w tym roku rozpocznie się wdrażanie programu odbudowy szkolnictwa zawodowego, który będzie realizowany we współpracy z przedsiębiorcami. - Dzięki temu młodzi ludzie będą  mogli uzyskać solidne, ogólne wykształcenie, konkretne kwalifikacje, ale też będzie im łatwiej znaleźć pracę po ukończeniu studiów.
  4. Aby z jednej strony umożliwić polskim studentom możliwość nauki za granicą, a z drugiej powstrzymać pozostawanie ich poza granicami kraju, Rząd planuje, by od 2016 roku studenci mieli możliwość studiowania na najlepszych uczelniach zagranicznych na koszt państwa pod warunkiem, że po powrocie ze studiów przepracowali co najmniej 5 lat w Polsce.
Źródło:
  • strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej,
  • exposé Premier Ewy Kopacz z 1 października 2014 r.
Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel